Як обрати газонокосарку HYUNDAI

ЯК ВИБРАТИ ГАЗОНОКОСАРКУ

Те, що газон перед будинком слід облагородити і регулярно стригти, сумніву не підлягає. А ось питання, чим це найкраще робити, часто викликає труднощі у власників дачі і приватних будинків. Невелику галявину можна підрівняти і ножицями. Також зручно використовувати електричний тример з лескою – він легкий і практичний, а на більших ділянках часто використовують і мотокосу, оскільки вона не прив’язана до розетки. Маючи такий девайс, можна косити і лескою, і багатьма типами зубчастих ножів або диском.

Однак, всі подібні косарки нівелюються перед використанням спеціального приладу -газонокосарки. Цей агрегат призначений саме для додання охайного вигляду газонам, що, власне, випливає з його назви. Він виконаний у вигляді візка на колесах, має зручну рукоятку з органами управління, велику деку і обертається ніж під нею. У таких машинках реалізовано максимальну кількість регулювань і систем для комфортної роботи.

ЧОМУ ГАЗОНОКОСАРКИ КРАЩЕ МОТОКОСИ І ТРИМЕРА

Основне питання у покупця, чим газонокосарка краще мотокоси і тримера, адже вона дорожче, важче і не може косити всі типи рослинності на ділянці?. А тим, що тільки завдяки своїй конструктивній формі – це розташування ножа між колісних осей, ви досягнете ідеально рівного газону у себе на ділянці, так як скошування відбувається на тій висоті, яку ви спочатку задали. Ще одна перевага – скошується трава збирається в травозбірник, а не лежить по всій ділянці, хоча для підтримки газону необхідна мульча і її теж може зробити теж тільки газонокосарка.

Маючи такий інструмент косіння, процес стрижки стає зручним і приємним, а якщо дотримуватися графіка косіння, ваш газон буде мати найкращий вигляд.

Компанія HYUNDAI розробила декілька видів газонокосарок. Завдання кожної з них -подарувати рівну зелену галявину власнику прибудинкової ділянки. Газонокосарки HYUNDAI багато в чому відрізняються один від одної. Серед представлених моделей ви зможете вибрати ту, яка має оптимальні характеристики по потужності, ширині захоплення, висоті стрижки. Корейський виробник подбав про наявність функцій, які роблять косіння приємним і комфортним (мульчування, регулювання висоти зрізу, мийка деки, Регулювання ручки по висоті). Безперечно, ці фактори впливають на вибір моделі. Але головне, з чим потрібно визначитися спочатку – розмір вашої галявини. Бо від цього параметра варто відштовхуватися при виборі двигуна.

Серед косарок HYUNDAI виділяють два типи по встановленому двигуну:

1.    Бензиновий;

2.    Електричний.

Який привід актуальний для якої площі газону, ви дізнаєтеся нижче, ознайомившись з характеристиками цих пристроїв.

Модель Тип двигуна Мийка деки Мульчування Площа ділянки в сотках
        0,5-5 5-10 10-15 15-20 20-25
LE 3210 електричний +        
LE 4210 електричний +        
LE 4600S електричний + + +      
L 4310 бензиновий + +      
L 4310S бензиновий + +      
L 4610S бензиновий + + + +    
L 5100M бензиновий + + + +    
L 5100S бензиновий + + + + + +  
L 5500S бензиновий + + + + + + +

ДЛЯ ЯКИХ ЗАВДАНЬ ПІДІЙДЕ ЕЛЕКТРИЧНА ГАЗОНОКОСАРКА

Електричні газонокосарки дуже популярні серед господарів дач. Посудіть самі – це пристрій, який вимагає до себе мінімум уваги, не приносить ніяких додаткових клопотів. Все просто і зрозуміло – увіткнути штепсель в розетку, і крокувати за приладом по газону, зістригаючи кінчики трави. Немає бензинового вихлопу, немає сильного шуму, не потрібно заправки, заміни масла і т.д. синхронні фірмові електродвигуни від HYUNDAI працюють як годинник, вони добре захищені від стрибків вольтажу в мережі, є термозахист від перевантаження. Все надійно, чисто і екологічно безпечно. Сталевий дволопатевий ніж акуратно зрізає траву на потрібній висоті.

Однак, подібні прилади мають свої обмеження. Головне – це розмір вашого газону. Друге – це силовий кабель, який теж не безрозмірний. Тому електричні косарки призначені для маленьких газонів.

Якщо розібрати по моделях, то:

 • HYUNDAI LE 3210 – з проходом 32 см за один раз і приводом на 1,1 кВт – для самих маленьких галявин, площа 0,5-3 соток;
 • HYUNDAI LE 4210 – модель потужніша, двигун на 1,8 кВт, прохід ширше – 42 см., але рекомендована площа – до 5 соток.

Ці дві моделі – несамохідні. Тобто, потрібно штовхати візок перед собою. Хоча електричні косарки дуже легкі, і це не складе труднощів навіть при навантаженому травозбірнику.

Але компанія HYUNDAI подбала про комфорт своїх користувачів, і створив ще одну модель з електродвигуном – потужну HYUNDAI LE 4600S. Встановлений двигун 1.8 кВт, ширина косіння – 46 см, а ємність травозбірника 60 літрів, і рухається вона самостійно, тому процес косіння стає більш комфортним. Має міцний сталевий корпус і функцію подрібнення трави (мульчування). Загалом, за всіма параметрами – сама просунута в ряді електричних газонокосарок виробника HYUNDAI. Площа для косіння допускається до 10 соток, потрібно лише вибрати надійну переноску з потрібним перетином електричного дроту.

БЕНЗИНОВІ ГАЗОНОКОСАРКИ ДЛЯ СЕРЕДНІХ ТА ВЕЛИКИХ ДІЛЯНОК

Бензинові газонокосарки від HYUNDAI коштують дорожче, ніж електричні, але у них є незаперечна перевага – потужність і автономна робота.

Бензинові моделі володіють фірмовими витривалими двигунами професійної серії HYUNDAI IC, при правильній експлуатації ресурс його роботи становить близько 1200 мотогодин. Завдяки такому силовому агрегату в день можна працювати спокійно по кілька годин, зупиняючись тільки для дозаправки і спустошення контейнера. А топові моделі мають травозбірники, ємністю 70 літрів.

Крім великих площ, бензинові косарки мають ще й інші плюси:

 • самохід полегшує процес косіння, робить його легким і необтяжливим;
 • ширина ножа може досягати 55 см, це важливо на великій території;
 • бензинові агрегати можуть похизуватися відмінною мобільністю на будь-яких формах ділянок, на відміну від електричних;
 • колеса газонокосарок забезпечені шарикопідшипниками, що надає косарці плавність ходу і довговічність ходової.

НА ЯКІ ЩЕ ПАРАМЕТРИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ

 • Ширина косіння;

Як ми вже пояснювали вище, цей показник важливий для швидкості на великих газонах. Якщо косарка проходить 55 сантиметрів за раз, то з нею ви впораєтеся швидше, ніж з тією, у якій прохід 42 см.але на малих майданчиках розмір ширини не настільки важливий. Часто, навіть навпаки, потрібно пройти у вузьке місце, окосити лавки, між кущами і клумбами. Тоді краще вибирати вузькі моделі, з проходом 32 см (електричні), 42 см – бензинові.

 • Висота стрижки і способи її регулювання;

Електричні моделі стрижуть в діапазоні 20-60 см. Встановлюється потрібна позиція на кожному колесі окремо. Це трохи втомлює, набагато краще центральне регулювання одним пружинним важелем. Якраз косарка LE 4600S має дану функцію. Ступенів регулювання у неї 6, а висота косіння від 30 до 60 см.

Бензинові мають діапазон регулювання ширше. В середньому, від 25 до 75 см. Користувачеві доступні 6-7 позицій. А найзручніше, що змінюються вони одним важелем, розташованим над заднім колесом. Це дуже до речі, коли трава росте на нерівній ділянці.

 • Викид трави і мульчування;

Зрізана трава в більшості моделей, в основному, складається в травозбірник, але деякі косарки мають функцію бічного викиду. Вона хороша тоді, коли вам необхідно зробити мульчу. Тоді контейнер від’єднується і отвір викиду трави блокується.

Більшість газонокосарок мають функцію мульчування. Її немає у електричних моделей LE 3210 і LE 4210, а у бензинових в L 4310 і L 4310S.

Трохи про мульчування:

Мульча виконує функцію не тільки захисту і збагачення грунту різними корисними елементами, але і ряд інших, не менш важливих, фунцій – боротьба з бур’янами, в жарку погоду захист рослин від загибелі. Для її виробництва в комплекті є спеціальна мульчирующая заглушка.

 • Об’єм травозбірника;

Чим більше контейнер для скошеної трави, тим рідше потрібно зупинятися і очищати його.

У газонокосарок HYUNDAI:

 • Електричні мають 30, 45 літрів. Самохідна Hyundai LE 4600S має 50 літрів;
 • Бензинові – від 45 до 70 літрів.

Є контейнери чисто з пластику, з продуманою системою вентиляції. Є і комбіновані, нижня частина і ребра з пластика, щоб тримали форму, а верхня частина із синтетичної тканини. Комбінований травозбірник легкий, місткий. Він є у потужних бензинових моделей HYUNDAI. Дозволяє викидати траву на 30% рідше, ніж звичайний пластиковий контейнер. Травозбірник також можна зняти, і працювати без нього. Такий варіант прийнятний для швидкої стрижки з розкиданням трави на газон. 

 • Мийка деки.

Дуже зручно, коли є спеціальний штуцер, до якого можна під’єднати водяний шланг, включити мотор і помити леку, не докладаючи особливих зусиль. Такою системою оснащені косарки HYUNDAI L 5100S і L 5500S.

ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ

 1. Для невеликого, рівного газону біля будинку найкраще підійде електрична газонокосарка HYUNDAI. Вона легка і зручна.

 • Для газону трохи більше розміром (від 5 до 10 соток) можна взяти електричну косарку HYUNDAI LE 4600S. вона самохідна, з великим травозбірником і системою мульчування. Якщо є проблеми з електричною мережею (слабка, з перепадами напруги), то для такої галявини підійдуть малопотужні бензинові машини: HYUNDAI L 4310 і HYUNDAI L 4310S.

3. Для газонів 10 – 15 сотик однозначно потрібно брати бензинову модель. При цьому дивіться на рельєф – якщо ділянка не рівна, краще вибрати косарку з приводом на колеса. Ми б рекомендували вам HYUNDAI L5100S.

4. Ділянка 20 – 25 соток – це великий газон. Оптимальний вибір, це сама просунута, потужна і функціональна газонокосарка HYUNDAI L 5500S. Це чудовий агрегат, витривалий, з комбінованим травозбірником, центральної регулюванням висоти від 25 до 75 см, з проходом на 55 см в ширину, з регульованою рукояткою і декількома режимами викиду – бічний, задній, в мішок і мульчування.