Як обрати мотопомпу HYUNDAI

ЯК ОБРАТИ МОТОПОМПУ HYUNDAI

Ви плануєте придбати мотопомпу, але не знаєте яку саме обрати модель? Після перегляду даної статті отримаєте відповіді, які допоможуть Вам швидко та впевнено зробити свій вибір.

Мотопомпа – це мобільний пристрій, призначений для перекачування та відкачування води різного ступеню забрудненості.

Мотопомпи використовуються у багатьох сферах господарювання людини.

Основні завдання мотопомпи:

 • полив і зрошення культурних рослин;
 • забір води із відкритих джерел;
 • пожежогасіння;
 • спустошення резервуарів (басейнів, котлованів тощо);
 • відкачування води із затоплених ділянок (підвалів, гаражів, будівель тощо)
 • підйом води з колодязів глибиною до 8 м.

Мотопомпи використовуються для перекачування чистої, слабозабрудненої та брудної води, а також  хімічних рідин та морської води.

Склад помпи для відкачування рідини:

Мотопомпи HYUNDAI від південнокорейського виробника комплектуються професійними бензиновими двигунами, які виготовляються на власних заводах компанії. Вони підбираються під модель з конкретним функціоналом. Завдяки цьому вони ідеально справляються з поставленими задачами. Фірмова розробка двигунів дозволила досягти високого рівня продуктивності, зменшивши витрату палива.

Характерні особливості бензинових моторів Хюндай:

 • підвищений моторесурс;
 • полегшений запуск;
 • збільшений повітряний фільтр паливного бака;
 • датчик визначення недостатньої кількості масла.

Насосний механізм. Він укладений у високоміцний алюмінієвий корпус. Стандартний варіант передбачає два виходи: один для забору, другий для напору. Пожежні помпи комплектуються трьома виходами, два з яких – напірні.

Рама характеризується стійкістю, компактністю, мобільністю. Вона виконана з металевої труби діаметром 32 мм, завдяки чому вага найпотужнішого апарату не перевищує 38 кг.

ПРИНЦИПИ РОБОТИ

При запуску двигуна крутний момент передається на робочий вал з крильчаткою. Обертаючись на великій швидкості, лопаті крильчатки нагнітають потік води, задають йому потрібний напрямок. На водний потік впливає відцентрова сила, в результаті чого в помпі тиск зменшується, а в вихідному відсіку збільшується. Саме такі перепади тиску змушують воду рухатися. Вона стрімко звільняє гойдаючий відсік і за допомогою дифузора направляється до вивідного патрубку і далі по підключеному рукаву або шлангу потрапляє до місця призначення.

Види мотопомп

Мотопомпи HUYNDAI поділяються на такі види в залежності від конструкції та призначення:

 1. Пожежна або високонапірна

Пожежна (високонапірна) помпа добре підходить для гасіння дрібних пожеж і для роботи у важкодоступних місцях (куди не можна під’їхати пожежною машиною), а також для подачі води під тиском на великі відстані. Завдяки легкій вазі ця помпа досить популярна в експлуатації у господарських цілях (полив полів, великих ділянок). Особливість конструкції цієї помпи така, що у неї є кілька виходів для підключення пожежних шлангів. Чи не єдиний недолік у помпи, який може бути – це невеликий параметр витрат рідини.

До ассортименту пожежних мотопомп відносяться моделі HYUNDAI HYH 52-80 та HYUNDAI HYH 53-80.

 1. Для перекачування чистої води

Мотопомпи, призначені для роботи з чистою і слабозабрудненою водою з допустимим розміром частинок бруду не більше 5-6 мм.

Використовуються для перекачки води з відкритих водойм, озер, басейнів тощо. Забезпечують сільськогосподарські ділянки рясним поливом, беруть участь в побудові ефективної системи водопостачання заміського будинку, дачі. Висота підйому напору до 27 метрів, а значить, обладнання стане кращим помічником для обробки угідь, розміщених на невеликих височинах. Добре справляється з перекачуванням великих обсягів і масштабними роботами. Робочі діаметри вхідних патрубків – 50, 80 і 100 мм, а продуктивність може перевищувати позначку 1300 л / хв.

Модельний ряд мотопомп HYUNDAI для чистої води складається з моделей HYUNDAI HY 53, HYUNDAI HY 83 та HYUNDAI HY 101.

 1. Для перекачування брудної води

Вони знайшли широку популярність у комунальних служб, підприємств, в сільськогосподарській сфері тощо. Використовуються в будівництві, а також при ліквідації надзвичайних ситуацій.

Завдяки потужному чавунному колесу, мотопомпа HYUNDAI HYT 83 має досить високу продуктивність і дає більше 900 л / хв.

Допомагають вирішувати проблеми:

 • викачування технічних рідин з будівельних котлованів, траншей, тунелів;
 • осушення затоплених підвалів, льохів;
 • полив господарських угідь.

Головною особливістю є можливість перекачувати рідину з твердими домішками діаметром до 30 мм. Діаметр підключення у грязьових помп, в основному, – 80 мм.

 1. Для перекачування хімічних речовин

Цей тип помп працює з рідкими будівельними сумішами, легкими хімічними розчинами, добривами, кислотами, морською водою. Завдяки потужним двигунам мотопомпа HYUNDAI HYA 53  має продуктивності – 500 л/хв., а мотопомпа HYUNDAI HYA 83 дає хороший показник продуктивності – 1083 л/хв. Це один з найкращих параметрів на ринку. Висота підйому рідини перевищує 20 метрів.

Конструктивні особливості:

 • Транспортування агресивних рідин можливе завдяки установці насосу зі спеціального пластика, який не піддається дії хімії, перепадів температур, вологи, а також інших руйнівних чинників;
 • Діаметр підключаються шлангів – 50 та 80 мм.

Дуже популярні в сількому господарстві завдяки можливості переміщення рідких мінеральних добрив.

Щоб правильно вибрати мотопомпу HYUNDAI, необхідно розуміти її будову, принцип дії і найголовніше – її призначення. Компанія Хюндай подбала про хороший асортимент продукції, тому визначитися з потрібним варіантом, в принципі, нескладно. При виборі орієнтуйтеся на цілі використання, з чого і буде зрозуміло, апарат з якими характеристиками вам потрібен.