Як обрати мотопомпу HYUNDAI

ЯК ВИБРАТИ МОТОПОМПУ

Плануєте купити мотопомпу, але важко з вибором відповідної моделі? Після прочитання цієї статті у вас будуть всі відповіді, які допоможуть швидко і впевнено визначитися.

Мотопомпа – це пристрій, призначений для відкачування води різного ступеня забрудненості. Обладнання потрібне і корисне для багатьох сфер господарювання людини.

Які завдання виконує:

 • полив і зрошення культурних рослин;
 • пожежогасіння;
 • спустошення басейнів, котлованів та інших резервуарів;
 • підйом води з колодязів максимальною глибиною 8 м.

Помпи можуть перекачувати чисті, слабозабруднені і брудні рідини, а також різного роду хімічні речовини і морську воду. Вони підходять для всіх ситуацій, де потрібна подача або перекачування рідини на певну відстань.

Помпа для відкачування води складається з таких вузлів:

Чотиритактний двигун. Мотопомпи південнокорейського виробника HYUNDAI комплектуються професійними бензиновими двигунами, виготовленими на власних заводах компанії. Вони підбираються під модель з конкретним функціоналом. Завдяки цьому ідеально справляються з поставленими завданнями. Фірмова розробка двигунів дозволила домогтися високого рівня продуктивності, зменшивши витрату палива.

Характерні особливості бензомоторів Хюндай:

 • підвищений моторесурс;
 • полегшений запуск;
 • збільшений повітряний фільтр паливного бака;
 • датчик визначення масляної недостатності.

Насосний механізм. Він укладений в високоміцний алюмінієвий корпус. У стандартних варіантах передбачено два виходи: один для забору, другий для напору. Пожежні помпи комплектуються трьома виходами, два з яких – напірні.

Рама. Її можна охарактеризувати трьома словами: стійка, компактна, мобільна. Вона виконана з металевої труби діаметром 32 мм, завдяки цьому вага найпотужнішого апарату не перевищує 45 кг.

ПРИНЦИП РОБОТИ

При запуску мотора крутний момент передається на робочий вал з крильчаткою. Обертаючись на великій швидкості, лопаті крильчатки нагнітають потік води, задають йому потрібний напрямок. На водний потік впливає відцентрова сила, в результаті чого в помпі тиск зменшується, а в вихідному відсіку збільшується. Саме такі перепади тиску змушують воду рухатися. Вона стрімко звільняє качаючий відсік і за допомогою дифузора направляється до виводячого патрубку і далі по підключеному рукаву або шлангу потрапляє до місця призначення.

ВИДИ МОТОПОМП HYUNDAI

Асортимент насосної техніки Хюндай представлений 4 типами пристроїв, які відрізняються по конструкції і призначенню.

Пожежні або високонапірні

Пожежна (високонапірна) помпа добре підходить для гасіння дрібних пожеж і для роботи у важкодоступних місцях (куди не можна під’їхати пожежною машиною), а також для подачі води під тиском на великі відстані. Завдяки її легкій вазі, вона досить популярна в експлуатації в господарських цілях (полив полів, великих ділянок). Особливість конструкції цієї помпи така, що у неї є кілька виходів для підключення пожежних шлангів. Можливо, єдиний недолік у помпи, який може бути – це невеликий параметр витрати рідини.

Для перекачування чистої води

Мотопомпи, призначені для роботи з чистою і слабозабрудненою водою з допустимим розміром грязьових частинок не більше 5-6 мм. забезпечують сільськогосподарські ділянки рясним поливом, беруть участь в побудові ефективної системи водопостачання заміського будинку, дачі. Висота підйому напору до 27 метрів, а значить, обладнання стане кращим помічником для обробки угідь, розміщених на невеликих підвищеннях, не дуже горбистій місцевості (не віддалених від водойм). Добре справляється з перекачуванням великих обсягів і масштабними роботами. Робочі діаметри вхідних патрубків – 50, 80 і 100 мм, а продуктивність може перевищувати позначку 1300 л/хв.

Грязьові помпи

Вони здобули широку популярність у комунальних служб, підприємств, в сільськогосподарській сфері, будівництві. Завдяки потужному, чавунному колесу, мотопомпа володіє досить високою продуктивністю і дає вище 900 л/хв.

Допомагають вирішувати проблеми:

 • викачування технічних рідин з будівельних котлованів, траншей, тунелів;
 • осушення затоплених підвалів, погребів;
 • полив господарських угідь.

Головна особливість – можливість перекачувати рідкі склади з твердими домішками діаметром до 30 мм. діаметр підключення у грязьових помп, в основному, – 80 мм.

Для перекачування хімії

Цей тип помп працює з рідкими будівельними сумішами, легкими хімрозчинами, добривами, кислотами, морською водою. Завдяки потужному двигуну дає хороший показник продуктивності – до 1083 л/хв. Висота підйому рідини перевищує 20 метрів.

Конструктивні особливості:

 • Транспортування агресивних складів можлива завдяки установці насоса зі спеціального пластику, який не піддається впливу хімії, перепадів температур, вологи, а також інших руйнівних факторів;
 • Діаметр підключаються шлангів – 50 і 80 мм.

МИ РЕКОМЕНДУЄМО

Каталог мотопомп постійно розширюється і оновлюється. Виробник прагне задовольнити будь-який пошуковий запит споживачів. Кожна модель – це висока якість збірки, відмінні технічні характеристики, а також цілком адекватна ціна для конкретного функціоналу.

Якщо вам належить вибір мотопомпи для аграрних цілей, наприклад, добриво, лікування або профілактика захворювань культурних насаджень, тоді зверніть увагу на HYUNDAI HYA 53 та HYUNDAI HYA 83 з двигунами в 5,5 к.с. та 7 к.с. Перевага перед аналогами конкурентів – краща продуктивність (обсяг рідини, що перекачується). Не дивлячись на компактні габарити лінійки помтопом виробника Хюндай, воно є потужним і продуктивним обладнанням, яке відмінно справляється з транспортуванням хімічних речовин, перекачування чистої або брудної води, роботою в аграрному секторі, на дачних ділянках або в складнодоступних місцях при гасінні пожежі.

РОБИМО ВИСНОВОК

Щоб правильно вибрати мотопомпу, необхідно розуміти її будова, принцип дії і найголовніше – її призначення. Компанія Хюндай подбала про хороший асортимент продукції, тому визначитися з потрібним варіантом, в принципі, нескладно. При виборі орієнтуйтеся на цілі використання, з чого і буде зрозуміло, апарат з якими характеристиками вам потрібен.