ЯК ОБРАТИ КУЛЬТИВАТОР
Вибираючи садову техніку за параметрами потужності і продуктивності, бажано переглянути кілька брендів. Адже у одних виробників ширше лінійка малопотужних моделей, У інших – краще зібрані і продумані важковаговики.
Однак, якщо мова йде про те, як вибрати культиватор, то цілком можна обмежитися одним-єдиним брендом HYUNDAI. І це не просто рекламний трюк, а реальність. У лінійці культиваторів від цієї торгової марки завжди знайдуться моделі з робочими характеристиками, що задовольняють різноманітні запити. Практично будь-яку примху великого або дрібного фермера, аграрія-професіонала або дачника-любителя задовольняє широкий спектр хюндаевских культиваторів.
Вибрати культиватор HYUNDAI з оптимальними технічними параметрами буде просто, якщо в якості орієнтування брати площу своєї ділянки. І це логічно-чим більше територія, тим потужніше і витривалішими потрібен движок, солідніше культиватор, а це, в свою чергу, забезпечить і більш повний функціонал. А ось для маленьких дачних ділянок немає сенсу брати громіздкий і дорогий агрегат, якому і розвернутися-то ніде, та й бензину він зжере більше, ніж розпушить грунту.
Щоб ви уникли подібних помилок при виборі, ми проаналізували повну лінійку корейських культиваторів за всіма параметрами. І в результаті визначили, яка модель, для якої площі ділянки підходить найкраще.
Що вміщує в себе лінійка культиваторів HYUNDAI: різновиди і типи
- Легкий електричний культиватор для дачі.
Сюди входять моделі HYUNDAI T 1820E і HYUNDAI T 2000E. ці машинки чудово подрібнять грудки землі, розпушать грунт – загалом, на відмінно виконають найлегші Земляні роботи. Зручний. Прості і зрозумілі. Оснащені кованими шаблевидними фрезами і невибагливим асинхронним двигуном. Щіток у нього немає, тому клопіткої заміни робити не потрібно. Така машина не вимагає проблем з обслуговування (як з бензиновим двигуном) і постійної заправки паливом. Не шумить, чадних газів не виділяє, цілком придатна для роботи в закритому приміщенні. З приводу недоліків-звичайно ж, є горезвісна прихильність до розетки – далеко не заїдеш, кабель не відпустить. І ще малопотужність і обмеження по роботі з навісним обладнанням.
Серед модельного ряду електричних машин тільки модель HYUNDAI T 2000E має можливість працювати з навісним обладнанням. Потужний мотор на 2 кВт і ланцюговий редуктор сприяють приєднанню навішування. Такою машиною можна не тільки вспушівать грунт, а й орати, підгортати і викопувати.
- Широка лінійка бензинових моделей.
На вибір культиватора з бензиновим приводом впливає його потужність і функціонал. Повноцінну і продуктивну роботу мотокультиваторів HYUNDAI забезпечує двигун спеціальної серії HYUNDAI IC. Це фірмова розробка являє собою професійний, витривалий 4-тактний двигун з верхнім розташуванням клапанів. У малопотужних моделей встановлений мотор з одним валом, у машин потужніший – з двома валами. Діапазон потужностей – від 5,5 л.сил (модель HYUNDAI Т 650) – до 7 кінських сил (мотоблок HYUNDAI Т 1050 з додатковою зниженою передачею). Ми б порекомендували звернути увагу на модель HYUNDAI Т 850 з двигуном 6,5 к.с.. Це найбільш прийнятний варіант як для невеликих дачних ділянок, так і для великого городу.
Наші рекомендації по підбору техніки
Грядки, клумби, теплиці
Найменші ділянки часто обробляють сапкою, лопатою. В принципі, не дуже важко, але довго. Легка електрична модель впорається швидше і краще. Таким чином, невеликі грунтові майданчики від 0,5 до 5-ти соток можна обробляти електричними культиваторами від HYUNDAI. Головна умова – м’який, доглянутий грунт. Земля повинна бути з дрібними грудками, пухнаста, вже попередньо зорана. Електрична машина добре рихлить її верхній шар. Так само ці моделі підходять для роботи в теплицях і оранжереях, оскільки вони не громіздкі і не виділяють шкідливих вихлопів. А ще вони актуальні і при прополюванні міжрядь.
З приводу навісного обладнання-модель Т 1820Е його не використовує. Цей пристрій з ним працювати не буде. По-перше, йому не вистачає потужності, а по-друге, черв’ячний редуктор конструктивно не придатний до роботи з причіпками. Але на модель Т 2000Е з ланцюговим редуктором і двигуном 2 кВт цілком можете чіпляти наважку.
На невелику площу до 5 сотих також можна з запасом брати і найменшу модель бензинового культиватора 650-ї серії на 5,5 к.с.. Він теж неважкий і маневрений, як і його електричні брати. Особливо такий легкий бензиновий прилад актуальний, якщо ділянка знаходиться далеко від електричної мережі. Або ж сама мережа настільки посаджена і слабка, що не витримає навантаження з електричним культиватором.
Городи до 10 сотих
На городи розміром від 5 до 10 соток ми рекомендуємо 2 бензинових моделі. Це Т 650 і Т 850 з двигунами, потужністю в 5,5-6,5 к.с. Дані машини – найпопулярніші серед дачників і хліборобів, що володіють ділянками до 10 сотих. Модель 650-я має складальні фрези. Вам надається можливість регулювати ширину, встановлюючи її в двох позиціях – 30 см (для вузьких проходів) і 65 см – для рівних і великих майданчиків. Культиватор HYUNDAI Т 650 добре підходить для доглянутої ділянки, оскільки він не дуже важкий, і по купах твердої землі починає «стрибати». Невелика вага в плані обробки твердого грунту є мінусом, однак для управління самим пристроєм – це, безсумнівно, один з плюсів. Машина легка, а значить-зручна, добре підходить для роботи літнім людям. Може працювати з мінімальним переліком навісного обладнання. Ще незначний мінус даного пристрою в тому, що є тільки одна передача – вперед, але для обробки доглянутих грунтів її вистачає.
Корейський мотокультиватор 850-ї серії-це повнофункціональний пристрій з більш потужним двигуном і можливостями роботи з широким спектром причіпних пристроїв. Грунти для обробки допускаються більш твердої структури.
Середні земельні ділянки
Під середнім розміром ми маємо на увазі ділянку, площею від 10 до 20 соток. Хороші культиватори для таких розмірів – бензинові HYUNDAI Т 850 і T 950. У них двовалові движки на 6,5 і 7 к.с. (потужні і витривалі). Ще одна перевага – коробка передач, з передньою швидкістю і реверсом. Задня передача (реверс) дає можливість машині від’їхати назад для маневрів і розвороту. Ширина культивації, завдяки тому, що бічні фрези знімаються, варіюється від 30 до 90 см. Тобто, прохідність по вузьких і обмежених ділянках можлива, а на великих площах ставимо 90 см проходу і рихлимо грунт дуже швидко і продуктивно. При всьому функціоналі, вага у HYUNDAI T 850 – 52 кг, а у більш потужного HYUNDAI T 950 – 90 кг.оптимальна маса позитивно позначається на маневреності і зручності роботи. А ось з щільними грунтами T 850 буде складніше, отримаємо той же небажаний ефект»стрибучості”. Але потужність движка в поєднанні з кованими сталевими фрезами цілком дозволяє працювати з невспаханной грунтом, для цього потрібно всього лише доповнити конструкцію обважнювачами.
Великі площі землі для обробки
Для габаритних ділянок (маємо на увазі площі розміром 20 соток і більше) в ідеалі, звичайно, вибрати бензиновий агрегат Т 1050. Але в разі відсутності необхідних грошових коштів, моделі 950 і 850 теж будуть хорошими помічниками для роботи на великих ділянках. Але повернемося до моделі HYUNDAI Т 1050. Фактично, даний пристрій є мотоблоком, оскільки має тягову передачу і пневматичні колеса в комплекті. Тягова трансмісія – це гарантія того, що на важких грунтах (цілина) машина більш продуктивно зможе не тільки культивувати землю, а й успішно працювати з навісним обладнанням. Ще приємним бонусом є те, що можна під’єднати причіп, вагою до 150 кг.дуже зручно – зібрав урожай і відразу везеш додому, а на додачу – всі сільськогосподарські інструменти та обладнання. Вага його більше 90 кг, що сприятливо позначається на оранці складних грунтів.
До речі, до цієї та всіх моделей компанії HYUNDAI окремо поставляється фірмове навісне обладнання. Воно має досить високу якість, але, на жаль, і ціна його теж далеко не низька. Тому виробник подбав про те, щоб всі вузли, до яких можна приєднати додаткове обладнання були стандартні. А це означає, що підійде обладнання та інших виробників, більш низької цінової категорії.
Підбивати підсумки
Виконати таку нехитру роботу, як розпушування м’якого грунту може самий малопотужний культиватор від HYUNDAI. Для маленьких ділянок до 5 соток найкраще підійде електрична модель. А якщо розетки поблизу немає, то потрібно брати бензиновий HYUNDAI Т 650. Він теж непоганий на маленькій ділянці, добре маневрує, легко управляється.
Для земельних ділянок середніх і великих розмірів рекомендуємо використовувати тільки бензинові агрегати. Середня потужність-моделі Т 650 і Т 850, більш потужні – Т 950 і Т 1050 (з двома передачами).
Щоб вибрати ідеальний для своєї ділянки мотокультиватор HYUNDAI, враховуйте розмір ділянки, характер грунту, а також передбачувані роботи. Спектр планованих робіт має значення для вибору навісного обладнання. Тут потрібно пам’ятати, що невеликий електричний культиватор з черв’ячним редуктором з причіпками не працює взагалі, а малопотужний бензиновий має обмежену кількість варіантів. Найкраще, звичайно, орієнтуватися на середні і потужні бензинові моделі, але в разі, якщо у вас виникнуть труднощі з вибором, наші фахівці завжди будуть раді допомогти.